Teknoloji

Yeni Sony Patenti Çıkarılabilir Disk Sürücülü PS5 Modelini Gösterebilir

ortaya çıkan çıkarılabilir disk sürücülü yeni Sony patentli PS5 modeli Bu sizin için güçlü bir işaret olabilir. Eğer doğruysa haziran ayında gerçekleştirileceği söylenen büyük PlayStation 5 Showcase sırasında beklenen bir duyuru ile karşılaşabiliriz.

Çıkarılabilir disk sürücülü PlayStation 5 modelinin söylentileri geçen yıldan bu yana düzenli aralıklarla çıkıyor. Söylentilere göre mevcut iki modelin birleşimi olacak bu yeni model standartlaştırılacak ve tercihe göre disk sürücülü veya sürücüsüz olarak kullanılmasına izin verilecek. Ancak Eylül 2023’e kadar satışa sunulacağını belirten bu haberlere yanıt olarak Sony tarafından doğrulanan veya yalanlanan herhangi bir açıklama olmadı.

Çıkarılabilir Disk Sürücülü PS5 Modeline Yeni Sony Patent Noktası mı?

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan yeni bir patent, duyduğumuz söylentilere bir bedel getirdi. Resmi bir onay olarak kabul edilmese de optik sürücü patentinin eklenti disk sürücüsüne atıfta bulunması dikkat çekiyor. Ayrıca ‘bir oyun makinesi, kişisel bilgisayar ve AV ekipmanı’ detayları dışında görseldeki diyagramların tasarımları da mevcut PlayStation 5 modellerinin disk sürücüsü kısmına benziyor.

Patentin açıklamasında yeni disk sürücüsünün titreşim sorunlarına çözüm olacağı da belirtiliyor. Harici bir kablo ile bağlanabileceği söylense de nasıl çalışacağına dair detaylı bir açıklama yok.

Japon teknoloji devi tarafından söz konusu patentle ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı. Haziran ayında yapılması planlanan büyük PlayStation 5 Vitrini sunumu sırasında duyuru ile karşılaşma ihtimalimiz var. Gelişmeleri takip ediyor olacağız.

haber-erdemli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu