Yaşam

Tepecik’in gözbebeği Roma Kültür Merkezi

Roman nüfusun yoğun olarak yaşadığı Tepecik’te özellikle çocukların ve kadınların yoğun ilgi gösterdiği Konak Belediyesi Roman Kültür Merkezi bölgeye can verdi. Müzikten tiyatroya, çocukları sanatla iç içe büyüyen kadınlar, kendileri için açılan meslek kurslarında el sanatları üretimleriyle de örnek oluyor.

Konak Belediyesi’nin Tepecik’te açtığı Roman Kültür Merkezi’nde özellikle çocuklara, gençlere ve kadınlara yönelik açılan kurslar büyük ilgi görüyor. Konak Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile 8-13 yaş arası çocuklar için yaratıcı drama ve 18 yaş üstü bayanlar için dikiş kursları tam katılımla devam ediyor.

geleceğin yıldızları

Roma Kültür Merkezi’nde ise sabah ve öğleden sonra olmak üzere haftanın beş günü olmak üzere iki ayrı kümede toplam 40 çocuğa yaratıcı drama eğitimi veriliyor. Çocukların kendilerini ve çevrelerini tanıma, bağlantı kurma ve duygularını ifade etme becerileri üzerine yaratıcı drama çalışmalarını başarıyla sürdüren çocuklar, geleceğin yıldız oyuncuları olarak kabul edilmektedir.

Aile bütçesine katkı

Roma mahallesinde kurulan kültür merkezine kadınların da büyük ilgisi var. Bölgede yaşayan kadınların talebi üzerine açılan dikiş kursunda kursiyerler haftanın beş günü eğitim alıyor. Dikim kursu sayesinde bluz, elbise ve eşofman dikecek seviyeye gelen kadınlar öğrendiklerini meslek haline getirerek aile bütçelerine katkıda bulunabilecek bir noktaya ilerliyor.

Yeni kayıtlar başladı

Merkezde yaratıcı drama kursu için yeni dönem kayıtları başlarken, dikiş kursu için yeni dönem kayıtları Mart ayında açılacak. Roma Kültür Merkezi’nde yakında açılacak kurslardan biri de ritim kursu olacak. Konak Belediyesi’nin (0232) 484 53 00 numaralı telefonundan 2924 dahili numarasını çevirerek Roma Kültür Merkezi’ndeki kurslar hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu