Haber

İstanbul’daki konsolosluklar neden kapatılıyor? Hollanda, Almanya, İngiltere, Fransa konsoloslukları ne zaman açılıyor?

Hollanda, İngiltere ve Almanya Türkiye’nin İstanbul Başkonsolosluğu’nun ardından Fransa’nın Beyoğlu Başkonsolosluğu da kapatıldı. İstanbul ve Hollanda’daki konsolosluklar neden kapatılıyor? Almanya İngiliz ve Fransız konsoloslukları ne zaman açılacak? Konuyla ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklama yaptı. İstanbul’daki konsolosluklar neden kapatılıyor? Hollanda, Almanya İngiltere, Fransa konsoloslukları ne zaman açılıyor? Detaylar burada…

İSTANBUL KONSOLOSLUKLARI NEDEN KAPALI?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu; Hollanda, İngiltere, Fransa ve Almanya İstanbul İstanbul Başkonsolosluklarının güvenlik gerekçesi ile kapatılmasına tepki gösterdi. Soylu, “Türkiye’de psikolojik savaş çıkarmaya çalışıyorlar. Farklı bir ülkenin istihbaratı Türkiye’de birkaç kişiyi bünyesine kattı. Türkiye Cumhuriyeti o istihbaratçının kim olduğunu biliyor. 15 kişi gözaltına alındı, 5 kişi tutuklandı. ” söz konusu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu

İSTANBUL KONSOLOSLUKLARI NE ZAMAN AÇILACAK?

Yaşanan gelişmelerin ardından kameralar karşısına geçen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklamalarda bulundu. Türkiye’ye manevi bir savaş açıldığını öne süren Soylu, “Hikaye, başka bir ülkeden bir istihbarat görevlisinin Türkiye’de DEAŞ üyesi olduğu düşünülen birkaç kişiye iş teklif etmesi. Devletimiz o anı net bir şekilde takip etti. bir kaç sefer yaptı sonra bu istihbaratçı türkiye’yi terk etti bu istihbaratçı istediğini alamayınca önce tepki gösterip bilgiyi sağlayan ülkeye bu bilgiyi pazarladı ondan sonra türkiye’de psikolojik savaş yürütülüyor DEAŞ saldırısı olabilir anlayışıyla Türkiye Cumhuriyeti İstihbaratçının kim olduğunu biliyor 15 kişi gözaltına alındı ​​5 kişi tutuklandı 60 milyon turist hedefi koyduğumuz gün bitmek üzereydi. Türkiye’de yeni bir manevi savaş başlatıyorlar.Türkiye’ye terör estirmek isteyen büyükelçiler şimdi de operasyon yürütmeye çalışıyorlar.” söz konusu.

NE OLDU?

27 Ocak’ta ABD, Fransa, İtalya, İspanya, Almanya ve İsveç Türkiye’ye seyahat uyarısında bulundu. ABD’den yapılan uyarıda, “Avrupa’da son dönemde yaşanan Kuran yakma olaylarının ardından ABD hükümeti, vatandaşlarını teröristlerin Türkiye’deki ibadethanelere yönelik olası misilleme saldırılarına karşı uyardı. İbadet yerlerini veya Batılıların uğrak yerlerini hedef alarak, teröristler çok az uyarıyla veya hiç uyarı vermeden saldırabilirler.”

İngiliz Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Şu anda İstanbul’da Batılıların uğrak yeri olan kiliseler, sinagoglar, büyükelçilikler/konsolosluklar ve diğer yerlere terör saldırısı tehdidi artıyor. İngiltere’nin İstanbul Başkonsolosluğu şu anda tedbir amaçlı ziyaretlere açık.” Türk makamları araştırıyor. Dikkatli hareket etmeli ve yerel güvenlik görevlilerinin tavsiyelerine, basında çıkan haberlere ve bu seyahat tavsiyelerine uymalısınız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu