Fenerbahçe, Konyaspor Basketbol deplasmanında kazandı
![](https://keciborlu-haber.com.tr/wp-content/uploads/2023/02/fenerbahce-konyaspor-basketbol-deplasmaninda-kazandi-wl7D3uqe.webp)
Türkiye Basketbol Süper Ligi 18. hafta maçında Fenerbahçe, Konyaspor Basketbol ile karşı karşıya geldi.
Bu çekişmeli mücadelede Fenerbahçe, deplasmanda Konyaspor Basketbol’u 62-61 mağlup etti.
Fenerbahçe ilk yarıyı 10 puan farkla önde tamamladı.
Karşılaşmanın ilk periyodunda iki takım da birbirine üstünlük sağlayamadı ve ilk çeyrek 13-13 berabere bitti.
İkinci periyoda da çok iyi başlayan ev sahibi ekip, başlarda farkı 5 sayıya (18-13) yükseltti. Fenerbahçe, Calathes ve Pierre’in etkili oyunuyla ilk yarıyı 32-22 önde tamamladı.
![](https://keciborlu-haber.com.tr/wp-content/uploads/2023/02/fenerbahce-konyaspor-basketbol-deplasmaninda-kazandi-0-5SDCFjL8.jpg)
Sarı lacivertliler büyük mücadelede galip geldi
Üçüncü periyotta sarı lacivertliler, ev sahibi ekibin öne geçmesine izin vermeyerek farkı 15 sayıya çıkardı (27-42). Konyaspor Basketbol’un farkı kapatma çabalarına rağmen Fenerbahçe periyodu 51-43 önde tamamladı.
Son çeyrekte ev sahibi ekip Badzim’in üçlüğü ile farkı orta skorla 5 sayıya indirdi (46-51). Konyaspor Basketbol 36. dakikada üç sayılık basketlerle (52-52) farkı kapatmayı başarsa da konuk ekip mücadeleden 62-61 galip ayrıldı.
Fenerbahçe ligde 16. galibiyetine ulaşırken, Konyaspor Basketbola 12. kez mağlup oldu.
![](https://keciborlu-haber.com.tr/wp-content/uploads/2023/02/fenerbahce-konyaspor-basketbol-deplasmaninda-kazandi-1-7YiwA32N.jpg)
![](https://keciborlu-haber.com.tr/wp-content/uploads/2023/02/fenerbahce-konyaspor-basketbol-deplasmaninda-kazandi-2-kxvfIOd7.jpg)
![](https://keciborlu-haber.com.tr/wp-content/uploads/2023/02/fenerbahce-konyaspor-basketbol-deplasmaninda-kazandi-3-5nJHek46.jpg)