Haber

Bekir Ağırdır: Muharrem İnce yüzde 6 oy alırsa seçim ikinci tura kalacak.

Araştırmacı Bekir Ağırdır, T24’ten Murat Sabuncu ile yaptığı programda, “Muharrem İnce yüzde 6’yı geçerse seçim ikinci tura kalacak” dedi. Seçim ikinci tip olursa seçimi kazanmak için devletin elindeki imkanları kullanmaktan çekinmeyeceğini söyleyen Ağır, ikinci tıpta Erdoğan’ın kazanma şansının artabileceğini söyledi.

“İnce’ye oy vereceklerin yarısı ilk kez gençler olacak” ifadesini kullanan Ağırdır, taleplerin göz ardı edilmemesi gerektiğini belirterek, “Gençler başkalarında umut görmedikleri için ‘Muharrem İnce’ diyorlar. … Gençliğin yansımasını görünür kıldığı için İnce’yi eleştirmek en kolayı.”

Millet İttifakı’nın İnce’nin oyunun artmasının nedenini iyi analiz etmesi gerektiğini belirten Ağırdır, “Milli İttifak’ın Muharrem İnce ile sağlıklı bir diyalog kurması gerekiyor çünkü bu durum seçimin ikinci tura gitme riskini barındırıyor ve seçimin ikinci tura çıkma ihtimalini güçlendiriyor. hükümet kazanıyor.”

Ağırdıri, seçimde ortaya çıkan ittifakları ve seçim aritmetiğini anlatırken, “Hiçbir ittifak 301 milletvekili çıkaramayacak gibi görünüyor” diyerek, “İYİ Parti’nin de içinde bulunduğu Millet İttifakı tek olmalı” dedi. liste.” (HABER MERKEZİ)

haberbesiri.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu