Yaşam

Aşk Bombalaması, Gaslighting, Ghosting ve Nihayetinde Kara Dünya: Burçlar Hangi Duygusal Şiddete Eğilimlidir?

Günümüzde aşk ilgi alanları çok karmaşık. Ne dost ne de sevgili olamayanlar, birbirini yok sayan, yedekte tutanlar, adeta “Ahir zamanda ne kadar zorsunuz” dedirtiyor insana. Peki, aşk bombardımanı, gaslighting ve hayalet gibi çiftlerin birbirlerine uyguladıkları en yaygın duygusal şiddet türleri hangi burçlar olabilir? Cevabını sizler için hazırladık…

Zodyak burçlarının ne tür duygusal şiddet kullanma eğiliminde olduğuna bir göz atalım…

Koç Burcu – Gölgelenme

Siz varken sizi yok sayma üstün yeteneğiyle bir anda ortadan kaybolan ve sizi hayalet haline getiren burç elbette ki Koç burcu olacak. Koç, flört aşamasında oldukça heyecanlı ve çekici görünebilir. Ancak mantıksız soğumaları ve ani karar değişiklikleri aslında bu heyecanlı ruh hallerinden kaynaklanmaktadır. Bir açıklama yapmadan ya da veda etmeden, ya çok istediği için ya da bir hatanın karşılığında böyle yanıt verir.

Boğa – Aşk bombardımanı

Bu nasıl bir aşk, bu ne büyük bir aşk… Bir ilişkide sizi bulutların üstüne çıkaran Boğa burcu partneriniz, elinizi bırakarak size bir şeyler anlatmak istiyor olabilir. İlgi göstermesinin ve sizi hediyelerle doldurmasının arkasında güvensizliği var ve sizi sonsuza kadar kendisine bağlamaya çalışıyor.

İkizler – Gölgelenme

Bir bağlantının sorumluluğunu üstlenmeleri çok zordur çünkü hava burcu olan İkizler özgürlüğüne çok düşkündür. Bazen, siz çıkarken aniden ortadan kaybolduğunu fark ederseniz, muhtemelen korkmuş ve kaçmıştır.

Kanser – Benching

Kanserler asla yalnız olamazlar. Hayattaki en büyük korkuları yalnızlık olabilir. Yuva kurmadan geçip gidecekleri hayat, ilgi görmeden geçirecekleri her saniye azaptan ibarettir. Bu nedenle yedekte tutmanın yani yedekte tutmanın yeni biçimini şiddete başvurma eğilimindeler. Eski sevgililerine geri dönmelerinin bir nedeni de bu. Gezmesine izin verin, ama her zaman eski sevgililerinin onu beklemesini isterler.

Aslan Burcu – Aşk bombardımanı

İlgiyi seven Aslanlar, dikkat çekmek için manipülasyon yeteneklerini kullanmaya çalışır. Büyük bir bedel ödeyerek, eşlerini hediyeler ve ilgiyle doldurarak kendilerine alışırlar ve kendilerini onlardan çekerler. Ortaklarının şimdi peşlerinden koşmasını istiyorlar!

Başak Burcu – Gaslighting

Manipülasyon denilince akla Başak burçları gelir. Esasen kendilerine takıntılı olan Başaklar, partnerlerine hükmetmek istediklerinde işler karışabilir. Aklınızla oynayan Başak sevgiliniz, sizi tamamen bağlamak için kötü niyetli bir teknik kullanıyor olabilir.

Terazi Burcu – Benching

Terazi burcunun ilgi sevgisi bağlarda da ön plana çıkar. Ancak bu kişiler manipüle etmeyi çok iyi başardıkları için bombalamayı çok sevseler de sonunda aşık da olurlar. Bu nedenle yedekte çekme şekli olan yedekte oturma daha uygun görünmektedir. Çünkü Terazi yalnızlığı sevmez ve flört etmeyi sever. Gelip kapınızı çalan bir eski sevgiliniz varsa bakalım Terazi yerleşimi var mı deriz.

Akrep – Gaslighting

Akrep burçları, manipülasyon söz konusu olduğunda acımasız olabilir. Bu nedenle eğer partnerleri ile savaş halinde iseler gaz lambası kullanarak onları istedikleri gibi şekillendirmeye çalışabilirler.

Yay – Gaslighting

Yay, Akrep kadar manipülasyona eğilimlidir. Ancak bir fark vardır ki, Yay burcunun manipülasyon çabası, ona akıllıca baktığınız zaman anlaşılabilir. Bağlantıda seni aşktan kör ettiler mi bilmiyoruz…

Oğlak – Gaslighting

Siz ne düşünürseniz düşünün, hangi yemeği sevdiğinizi bile kendi isteklerine göre değiştirebilirler; Oğlak burcu sizi kendi benliğinizden çıkarıp bambaşka bir forma bürünecek ve sonunda ‘Ben kendime ne yaptım’ diyeceğiniz bir burçtur.

Kova – Gölgelenme

Kova sorumluluktan kaçınır ve aşktan korkabilir. Bu nedenle duyguları kötüleşmeden önce sana hiç olmadığın gibi davranabilir.

Balık – Benching

Balık, duygusal ruh hallerinin yanı sıra aşka da aç. Değişken bir burç olduğu için sevgi ihtiyacını tek başına karşılaması onun için çok zordur ve bu ona biraz istikrarsızlık verebilir. Yalnız kaldığında onu oyalamak için yedek flörtlerine ve yıllar önceki kız arkadaşına yazabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu